Fps oyunlarının atası olan ve her insanın mutlaka bir kez dahi olsa oynamış olduğu Cs Go yeni operasyon getiriyor. 18 Kasım 2019 tarihinde Parçalanmış Ağ Operasyonu oyuna eklenmişti. Oyuncuları sevindiren, hediyeler dağıtan var anlık olarak oyunu oynayan kişi sayısını maximum seviyeye çıkartan operasyon sonucu gelen feedbacklere göre yeni bir operasyon eklenmesi düşünülüyor. Son operasyon yaklaşık 1 yıl önce gelmişti.

cs:go yeni operasyonValve’nin yakın çevresinden gelen kaynak bilgilere göre ve veri madencilerinin açığa çıkarttığı bilgiye göre Valve 2020 yılı içerisinde yeni bir operasyon getirecek.

Valoran’ın yükselişi oyunda artan hile ve güncelleme almaması ile beraber birçok etken olmakla beraber oyunu bırakan veya ara veren kişi sayısında çok büyük artış gerçekleşti. Uzun bir zamandır güncelleme almayan Cs:Go oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Gözlemlediğimiz kadarıyla telafi amaçlı şekilde oyuncuları mutlu edecek ve yeni oyuncuların ilgisini çekebilecek yeniliklerle beraber geliyor. Kasım ayı içerisinde beklenilen operasyon aksaklık sonucu Aralık ayında da biz Counter Strike Global Offensive severlere sunulacak gibi görünüyor.

Aslında biz Cs:Go yeni operasyon getirmesinden daha çok hilelerin oyundan temizlenmesini istiyoruz. Online Fps oyunları arasında en çok ilgi gören ve sevilen bu oyunun maalesef hile kullanıcılarının önüne geçilmemesinden dolayı oyuncularının büyük bir kısmını kaybetmiş bulunmaktadır. Oyuncuların Valorant oyunun çıkışından sonra büyük rekabet beklediği süreklilik gösterecek güncellemelerin geleceği algısını kıran Valve oyuncu kitlesini büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Tabiki de Counter Strike Global Offensive yeni operasyon getireceği hakkında kesin bilgi paylaşımında bulunmadı. Araştırılan kaynaklar sonucunda bulunulmuş bir varsayımdır. Fakat tüm Cs:Go oyun severler olarak içtenlikle yeni operasyonları ve yeni güncellemeleri bekliyoruz.