Steam oyun sektörü piyasasında rakipleri büyük indirim kampanyalar ve ücretsiz oyunlar dağıtmasına rağmen oyun yayınlamak konusunda Dünyanın bir numaralı platformu olduğu gerçeği değişmiyor. Steam’de bulunan en popüler oyunların listesi açıklandı. Liste içerisinden en çok oynanan ve 5 tanesi ücretsiz olan toplam 10 adet oyunu sizin için seçtik. Tüm dünya üzerinde popülerliği ile oyun severlerin bilgisayarında mutlaka bulunan bu uygulama pandemi dolayısı ile oyun oynanma konusunda rekorlar kırmaya devam ediyor.

Milyonlarca oyununun bir araya geldiği Steam’de en çok oynanan oyunlar arasında gözden kaçıramayacağınız kadar bilindik oyunlar bulunuyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Rainbow Six Siege 120 FPS 4K

Online olarak oynabileceğiniz en çok detay bulunduran ve akıcı bir oyun sunuyor. Anlık olarak en fazla 54.460 kişiye ulaşmış olan bu kaliteli FPS oyunu çoğu kişi için zor bulunduğu için oynanmamasına rağmen yaptığı güncellemeler ve indirimler ile yeni oyuncuları çekmeye devam ediyor.

ARK: Survival Evolved

En gerçekçi hayatta kalma oyunlarından birisi olan ARK: Survival Evolved anlık olarak 55.390 oyuncuya ulaştığını duyurdu. Gerçeğe yakın efekt ve hissiyatı ile karşımıza çıkan bu oyun sürpriz bir giriş ile en çok oynanan steam oyunları arasında yerini alıyor.

Apex Legends

2019 yılında oyuncular ile buluşan FPS oyunu ilk çıktığı zamanda bulunan popülerliğini kaybetti. Fakat buna rağmen birçok oyunu geride bırakarak popüler oyunlar listesine adınız 71.270 oyuncu ile yazdırmayı başarıyor. Hızlı Refleksler gerektiren oyun içerisinde çok çeşit karakter ve silah bulundurarak oyuncuların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor.

Team Fortress 2

Uzun süredir oyun dünyasında bulunan Valve yapımı olan Team Fortress 2 almış olduğu güncellemeler sayesinde oyunculara adete istediklerini veriyor. Oyun geliştiricilerinin süreklilik ile çalışmasının sonucu olarak Fps battle royal oyunlarına farklı bir boyut katarak popüler kalmaya devam ediyor. Oyunda bulunan efektler ve silahların çokluğu sayesinde oyun içerisindeki insanların ne kadar çok eğlendiğini anlık 74.370 oyuncuya ulaşmasından anlayabilirsiniz.

Grand Theft Auto V (Online)

Adeta çocukluğumuzun oyunu olan Grand Theft Auto oyunlarının son versiyonu olan Grand Theft Auto V (Online) 87.840 online oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en başarılı oyun firmalarından birisi olan Rockstar geçtiğimiz seneye nazaran oyuncu sıralamasını farklı oyuna kaptırıyor. Fakat oyun içerisinde sadece online oyuncuların bulunmadığını baz alarak oyuncuların bu oyunu ne kadar çok sevdiğini anlayabiliriz. Hikaye bazlı olan oyun farklı karakterler ve görevleri ile sizi birbirinden farklı serüvenlere sürükleyecektir.

Among Us

 

2020 Yılının en çok büyüyen oyunlarından birisi olan Among Us büyük bir patlama ile tüm Dünyaya adını duyurdu. Oyun içerisinde sosyalleşmeyi sağlayan ve rol yapma oyunu olan bu oyun arkadaş grupları tarafından en çok oynanan oyunların arasında büyük yer alıyor. Kısa sürede anlık 90.270 oyuncuya ulaşarak Grand Theft Auto V (Online) oyununu geride bırakıyor.

Destiny 2

Valve yapımı oyunlardan birisi olan Destiny 2 2017 yılında birçok platforma ücretli olarak sunuldu. Fakat oyunun tutmaması ile beraber 2019 Yılında steam’de ücretsiz olarak sunulmaya başlayan bu oyun büyük bir yükseliş ile en popüler steam oyunları arasında 4. sıraya yerleşmeyi başardı. anlık olarak 93.840 oyuncuya ulaşan bu oyun tüm oyuncuları şaşırtarak büyük başarıya ulaştı.

PUBG

Battle royal oyunlarının en çok oynanan oyunu olan PUBG anlık olarak 190.740 oyuncusu ile büyük bir başarı elde etti. 4. Sırada olan oyunu bile 2 katı fark ile alt ederek büyük bir kitleye hitap ettiğini duyuran oyun ilk çıktığı günden itibaren yeni oyunculara ev sahipliği yapıyor. 2019 Yılının verilerinde 1 Milyondan fazla anlık oyuncuya sahip olan bu oyun büyük oyuncu kaybı yaşadığınıda belirtti.

DOTA 2

Oynaması en zevkli oyun modlarından birisi olan Strateji oyunları arasında yer edinmiş oyun steam’ın en çok oynan MOBA Strateji oyunu olarak karşımızda yerini alıyor. Anlık 418.280 oyuncuya ulaşan bu oyun geçtiğimiz yıla göre popülerliğini kaybederek 1 Milyondan anlık oyuncudan büyük kayıp yaşıyor. Bulunduğumuz yıl içerisinde popüler oyunlar tüm popülerliğini kaybederken yeni oyunlara yönelen oyun severler farklılık istediğini kolaylıkla anlatıyor.

Counter-Strike: Global Offensive

cs:go yeni operasyon

Steam’ın en gözde oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive anlık 665.530 oyuncusu ile zirvede kalmayı başarıyor. Popülerliğini hileler ve almadığı güncellemeler yüzünden kaybederken yeni çıkan FPS oyunlarına dahi bir tedbir alıp oyuncularını tutmazken biz eski nesil oyuncuların vazgeçemediğini biliyor olmalılar. Diğer oyunlar büyük oyuncu kaybı yaşarken CS:GO oyun severleri vazgeçemiyor ve ufak bir düşüş ile birinci kalmayı başarıyor.