2020 Yılının bitmesi ile sürekli olarak gelen teknolojik güncellemeler devam ediyor. Gerekse yeni çıkarılan teknolojik aletler gerekse yeni gelen sürüm ile geliştirilen ve yeniliğe hazır cihazlar. Gelişen teknoloji ile oyun dünyasının renklendiğini görmek mümkün olurken yapılan gerçekçi görünüşler sayesinde adeta oyunun içerisinde yer alıyormuş hissini yaşıyoruz. 2021 de birbirinden güzel ve popüler oyunlar yeni sürümleri ile dünyada ses getirebilecek kapasitedeler.

Henüz tüm oyuncular tarafından geçiş sağlanamamış olmasına rağmen RTX’in oyun teknolojisine girmesi ile sonsuz ışık yansıması sağlanabiliyor. Bu sayede oyunları daha gerçek ve daha göz zevkini dolduracak şekilde oynayabiliyoruz. Daha geçtiğimiz yıl PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in bu özelliklerden faydalandığını görürken bilgisayar oyuncuları RTX’i daha uzun süre önce kullanmaya başladı. 2021 yılı ise bilgisayar oyuncuları için daha verimli geçilirken diğer platformlarda henüz geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 2021’de Hangi Oyunlar Çıkacak?

2021’de Hangi Oyunlar Çıkacak?

  • Far Cry 6
  • Halo Infinite
  • Hogwarts Legacy
  • God of War: Ragnarok
  • Deathloop
  • Resident Evil 8: Village
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • Horizon: Forbidden West
  • Gran Turismo 7
  • Overwatch 2

Far Cry 6

PC, Playstation 4-5, Xbox Series X-S, Stadia, Xbox One platformlarında yayınlanılacak olan FPS oyunu olan Far Cry 6 Ubisoft tarafından yayınlanırken yapılan açıklamalara göre oyun tamamen Küba’da geçecek. Hikaye bazlı görevler sunan bu oyun tüm platformlarda çıkmayı hedefleyerek gücünü gösteriyor.

Halo Infinite

PC, Xbox One, Xbox Series X-S platformlarında yayınlacağı duyurulan Halo Infinite 343 Industries tarafından geliştiriliyor. Geleceğe yönelik olarak oynanılan FPS oyunu Halo Infinite yaptığı açıklamada oyun dünyasına geç çıkmasının nedenini firmanın geliştirip sunmuş olduğu en başarılı oyun olmasını istemeleridir. Bu kadar uzun süre beklemenin sonucu olarak tüm oyuncular yeni nesil teknoloji ile stabil ve güzel görüntü kalitesine sahip oyun olmasını bekliyor.

Hogwarts Legacy

PC, PlayStation 4-5, Xbox One, Xbox Series X-S Platformlarında yayınlanacak olan Hogwarts Legacy RPG oynanış tarzı ile büyük ses getirecek gibi görünüyor. Harry Potter hayranlarının oynamaya doyamayacağı oyun olan Hogwarts Legacy, Harry Potter evreninde geçecek bir rol yapma oyunu olarak karşımıza gelecek.

God of War: Ragnarok

Sadece PlayStation 5 için sunulacak oyunun temel amacı Aksiyon ve macera dolu olmasıdır. 2018 de PlayStation 5 için yayınlanmış olan God of War tüm oyuncular tarafından büyük ilgi duyularak oynandığı için rekorlar kırmıştı. Yeni nesil çıkarılacak olan God of War: Ragnarok oyunu 2021 de çıkış yapacağını duyurarak PlayStation 5 kullanıcılarını heyecanlandırdı. Henüz detay paylaşılmamış olan bu oyun herkesin mutlu olacağı şekilde tekrar piyasaya güçlü bir şekilde girmesi bekleniliyor.

Deathloop

Bethesda Softworks firmasının geliştirdiği Deathloop oyunu PC, PlayStation 5 platformlarında yayınlanacak firmanın yaptığı kesin açıklamaya göre 21 Mayıs 2021 tarihinde oyunculara sunulacak olan bu oyun yeni nesil teknolojiler ile çok uyumlu olarak sunulacağı söyleniliyor. Deathloop’un yaptığı açıklamalara göre PlayStation 5’te 4k-60 FPS değerleri ile muhteşem bir oyun zevki sunacak.

Resident Evil 8: Village

Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil 8: Village korku dolu bir hayatta kalma oyunudur. PC, PlayStation 5, Xbox Series X-S platformlarında çıkacak olan 2021’in en güzel korku oyunu olabilecek olan Resident Evil 8: Village serinin önceki oyunlarında yakaladığı güzel başarıların, yeni çıkartacakları oyunda daha da büyük başarılar olmasını hedefliyor. Oyun içerisinde birbirinden farklı zorlukların olduğu ve sürekli olarak alanın değişmesi ile beraber bol gerilimli ve zevkli bir oyun olacağı sinyallerini veriyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Hardsuit Labs ve Inc. tarafından geliştirilen Aksiyon dolu RPG oyunu olan Vampire: The Masquerade – Bloodlines‘ın 2 PC, PlayStation 4-5, Xbox Series X-S, Xbox One platformlarında boy göstereceği duyuruldu. 2019 tarihinde çıkması planlanılan bu oyun yaptığı açıklamalar doğrultusunda 2021’ e ertelendiği duyurulmuştu. Oyunun çıkış süresindeki ertelenmenin neden olduğu kesin olarak açıklanmamış olmasına rağmen çoğu oyuncunun aklında yeni nesil oyunlara ayak uydurması için veya PlayStation 5 ve Xbox Series X-S’in piyasaya çıkması olabileceği fikirleri bulunuyor.

Horizon: Forbidden West

Guerrilla Games geliştirdiği aksiyon dolu RPG oyunu Horizon: Forbidden West sadece PlayStation platformunda yayınlanacağı duyuruldu. PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkacağı bilinen oyun geçtiğimiz zaman içerisinde Horizon: Zero Dawn oyunu ile PlayStation 4’te güzel bir kitleye sahip olduktan sonra oyunu bir seri haline getirerek yeni bir oyun çıkarmayı hedefledi. Oyunda yönettiğiniz kişinin Amerika’yı keşfetmesini anlatan oyun size sunacağı maceralar ile zevkli bir oyun deneyimi çıkartmanızı sağlayacak gibi görünüyor.

Gran Turismo 7

Need for Speed’in tahtını elinden almayı başaran nadir oyunlardan birisi olan Gran Turismo 7 2021’in en güçlü yarış oyunu olabilecek gibi görünüyor. Sadece PlayStation5 kullanıcılarına sunulacak olan oyun yeni nesil teknolojiler ile muhteşem bir görüntü kalitesi sunacağını yayınladığı Trailer videosunda göserdi. 4K-60 FPS bir oyun deneyimi sunabilen Gran Turismo 7 gerçekçi hissiyatının yanı sıra ışın izlemesi ile görünümde ve hissayat konusunda çok başarılı olacağını belirtti.

Overwatch 2

OverWatch oyununu bir defa oynayan oyuncuların adeta hayran kaldığı ve sürekli oynadıkları biliniyor. Blizzard Entertainment firması 2019 da yaptığı açıklama doğrultusunda 2021 yılında PC, PlayStation 4-5, Xbox One, Nintendo Switch, Xbox Series X-S platformlarında oyunu sunacağını duyurdu. Overwatch 2 önceki oyunundan farklı olarak PvE modu ile oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunacak gibi görünüyor. Oyun içerisinde geçen evrenin hikayesini anlatmayı planlayan geliştiricilerin sunacağı performans karşısında kararı oyuncular verecek.