Geçen hafta yapılan bilgilendirmede Age of Empires II Definitive Edition büyük bir güncelleme alarak yenileneceği belirtildi. Oyunun yaklaşan yeni yaşı için yapılacak bir kutlama ile yayınlamaları bekleniyor.

Gelecek olan güncelleme içeriğinde bize verilen bilgiye göre yeni yıla yakışan bir güncelleme gelecek. Diğer güncellemelerden farklı olmasının sebeplerinden birisi sadece yeni obje ve düzenlemelerin olması değil Age of Empires II Battle Royal özelliğinin de geleceği duyuruldu.

Age of Empires II Güncellemesinde Neler Olacak ?

Oyuna eklenen en büyük değişiklik Battle Royal özelliği oldu. Artık oyuncular 8 kişi olarak 5 farklı haritada oynayacak. Maç esnasında yenilmeyen ve en son kalan kişi birinci olarak Battle Royal özelliğinden galip gelecek.

Diğer özellikler arasında da ilgi çekici özellikler var. Yeni senaryo modu düzenleme özelliği, random harita, harita ve oyun içi düzenlemeler yapılarak oyunda karşılaşılan olumsuz etkenler azaltıldı.

Age of Empires’a karşılık olarak yeni bir oyun çıkıyor fakat yeni gelen özelliklerle ve alışılmış kontrol panelleri ile Age of Empires’ın biz stratejik oyun severlerde farklı bir yeri olacaktır. Yeniliklerle alakalı resmi youtube sayfalarında paylaşılan bir video bulunmaktadır.