Amerikan yapımı oyun oyuncuların dikkatini fazlasıyla çekti.

among us

InnerSloth tarafından 15 Haziran 2018’de oyun piyasasına sürüldü. Among Us, ilk çıktığı zamanlarda fazla ilgi görmedi. Geçtiğimiz günlerde yayıncıların ve Youtuberların oyunu keşfetmesinden sonra oyun 60 Milyon kullanıcıya ulaştı. Bunun üzerine InnerSloth Among Us 2 adlı oyunu çıkaracağını açıkladı.

Among Us, 4-10 kişi aralıklarında oynanabiliyor. Among Us, oyun içerisinde uzayda oynanıyor. Farklı olarak 3 harita seçimi yapabiliyoruz. Oyun’a başladığımızda kişi sayısına göre 1-2 katil oluyor. Katillerin amacı görev yapanları engelleyip oyunu kazanmak ama katiller bir kişiyi öldürdüğü zaman katil olmayan birine yakalanırsa güvenli kişi katili rapor edip belli edebilir. Oyunda olan görevlerden bazıları, elektrik kablosu bağlamak, çöp atmak. benzin doldurmak, dosya indirmek-yüklemek gibi görevlerden oluşuyor. Eğer katiller güvenli kişileri öldürmezler ise bütün görevler tamamlandığında kaybediyorlar. Katiller oksijen kaçağı yaparak bölgedeki oksijeni sıfırlıyorlar. Güvenli kişilerin bu oksijen kaçağını kapatmak için 30 saniyeleri var. Katiller isterlerse kendileride kapatabiliyorlar. Katiller odalardaki kapıları güvenli kişilere görünür bir işlem yapmadan kapatabiliyorlar, ışıkları kapatıp güvenli kişileri öldürebilirler. Güvenli kişilerin elektrik odasından ışığı tamir etmesi gerekiyor. Eğer 2 katil ile 2 güvenli kişi kalırsa oyunu sistematik olarak katiller kazanıyor. Güvenli kişiler eğer şüpheleniyorsa oyunda pause alıp şüphesini söyleyebiliyor. Oyundakilerde ona göre o kişiyi oylayarak eleyebiliyorlar. Katiller yakalandığı zaman oyunu güvenli kişiler kazanıyor.

Among Us, mobil platformlarda ücretsiz iken Steam üzerinde 10.50 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Oyuna ekstra para yükleyerek artı görünümler açmanız mümkün. Oyunu kendi aranızda veya lobilere katılarak olaynamanız mümkün.