Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da Toplam 200 Bin Oyuncunun Banlandığı Açıklandı

Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone’un geliştiricisi Infinity Ward, lansman gününden bu güne kadar 200 binden fazla oyun kurallarını ihlali nedeni banlandığı açıkladı. Başka bir kaynak ise sadece bu hafta yapılan hile tespit sonucu 20.000 kişinin oyundan uzaklaştırıldığını belirtti.

Hikaye ve Fps bazlı oyun sektörünün önemli isimlerinden Activision son zamanlarda hile konuları ile sürekli gündemde yer alıyor. Şirketin son çıkartmış olduğu ve oyun piyasasında güzel bir yer edinen Call of Duty: Modern Warfare ve bu oyunun online versiyonu olan Call of Duty: Warzone popüler olduğu kadar hile dolu bir oyun olduğu konuşuluyor. Hile ise birçok oyunun yapmadığı şekilde sürekli olarak hilelere karşı gelmek için çabalar sarf ederek daha temiz bir oyun hedefliyor.

Infinity Ward  200 bin oyuncunun banlandığını belirtmekle kalmadı daha fazlası açıkalamada bulundu, bu zaman içerisinde oyunun tamamen temiz bir hale gelmesi ve oyunu tüm hile ve kural ihlallerinden arındırılmaya çalışacaklarını duyurdu. Bu Call of Duty oyuncuları tarafından muhteşem bir haber gibi görünse de bu işlemin yapılması büyük zaman alacağa benziyor. Oyun geliştiricilerinin kendilerine ait bir eklenti ile oyuna ait hile koruma programı yapması bekleniyor. Fakat bu hile koruma programının sürekli güncellenmesi ve açık kaynak kodlu olmaması gerekiyor aksi takdirde Counter Strike Global Offensive oyununda yapılan VAC koruma sistemi gibi hiçbir anlam ifade etmeksizin aksine hile yapan kişilerin elinin tersi ile yeni bir kod satırı yazarak güncel hile geliştirmeleri kaçınılmaz olacaktır. Şirket hilelere karşı çok katı bir tavır sergileyeceğini ve kurallara uyan oyuncuları koruyacağını sözsüz olarak belirtti.

Yazımızda “Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da Toplam 200 Bin Oyuncunun Banlandığı Açıklandı” Konusunu değindik sizde bizimle fikirlerinizi paylaşmak isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz.