Geçtiğimiz günlerde CS:GO skin ticaretinde yapılan bir dolandırıcılık büyük gündem oldu. Çekya’da bulunan CS:GO oyuncusu 1.400 dolara anlaştığı skinli bıçağının depoziyosunu ödedikten sonra teslim etti fakat satın alan kişi depozitoyu ödedikten sonra kaçmaya çalıştı. Çekya polisleri yakın takibe alarak dolandırıcıyı kısa sürede yakaladı.

Türkiye de değersiz olarak görülen sanal ticaret ile yapılan dolandırıcılıklar artarken Çekya polisleri olayı itina ile takip ederek suçluyu buldu. Türkiye üzerinde yapılan internet oyunlarının dolandırıcılığı çoğunlukla suç bulmamaktadır. Üstelik çoğu devlet çalışanı oyunlarda yapılan dolandırıcılık sonucunda yapılan şikayetlere ters tepkiler vererek gülerek şikayetçi kişiyi rencide etmektedirler.

Dolandırıcılığa konu olan 1.400 dolarlık CS:GO bıçağı

Dolandırıcılığa konu olan 1.400 dolarlık CS:GO bıçağı

Online oyunların arasında en çok oyun içi ticaret dönen oyun olan CS:GO pazar platformunda yapılan bir dolandırıcılık gündem oldu. Sattığı skinin sadece depozitosunu aldığını belirten kişi skin’i çalan kişiye gerekli birimlere başvurarak şikayet etti. Bunun ardından polisler dolandırıcılık yapmaya çalışan kişiyi yakalayarak duruşmaya çıkmasını sağladı. Çekya’ya ait resmi haber sitesinde belirtilenlere göre dolandırıcılık yapan kişinin 8 yıla kadar hapis cezası alması söz konusudur.