Fall Guys son zamanlarda en çok oyuncu çeken oyunlardan birisi olurken büyümeye devam ediyor.

Fall Guys 11 milyon indirme aldı

2020 Yılının en başarılı oyunlarından birisi olan Fall Guys yükseltmeye devam ediyor. Battle Royal gibi birçok yapmış olduğu güncellemeler sayesinde ve oyun içerisinde birçok eğlenceli modlar ile tüm oyun severlerin eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan Fall Guys sadece 3-4 ay gibi kısa bir sürede bilgisayar kullanıcıları için yaptığı araştırma sonucu 11 Milyondan fazla indirilmiştir. Toplam indirme sayısı net bir şekilde paylaşılmadı fakat hiç küçümsenecek indirmeler almaması ile beraber ortalama 15 ila 20 Milyon arası indirme almış olabileceğini düşünüyoruz. 4 Ağustos 2020 yılında çıkan oyun bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar kitleye ulaşmasındaki en büyük nedenlerden birisi eski oyun severlerin tam isteyeceği bir oyun olurken yeniliğinde yakalayıp gerçekçi bir hissiyat ve görüntü vermesidir.

Fall Guys: Ultimate Knockout Nasıl Oynanır ?

Fall Guys aslında 3 boyutlu mantığı çok basit bir oyundur. Toplam 60 kişiden oluşan bu oyun son kişi kalıp galip gelene kadar görevler ile devam eder. Birden fazla modu olmakla beraber tanıdığınız ve tanımadığınız insanlar ile beraber bir rekabet içerisinde eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bir oyundur.  5 Farklı raund içinde geçen bu oyunda görevleri yaparak ve rakiplerinden hızlı olarak hayatta kalmanız gerekir. Oyun içerisinde verilen görevleri hızlı bir şekilde tamamlayarak hayatta kalmaya çalışmalısınız. Kademeli bir şekilde oyuncuların görevlerini tamamlayamamasından dolayı elenerek azalmasından oluşur.  14 Farklı moddan oluşan bu oyun her farklı modu ile her zaman farklı şekilde eğlenmenize olanak sağlıyor.

Fall Guys Modları

 

 • Dizzy Heights: Sürekli olarak dönen ve sabit kalan platformları geçilmesi gereken bir moddur. Dikkat edin başınız dönebilir 🙂
 • Hit Parade: Üzerinize gelen toplardan kaçarak bitiş çizgisine ulaşmanız gerekir.
 • See Saw: Dönen testerelerin olduğu platformlardan kurtularak bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştığınız mod.
 • Door Dash: Bitiş çizgisine ulaşırken birçok kapıdan geçmeniz gerekir fakat bütün kapılar doğru sona ulaşmaz doğrusunu bulmanız gerekir. Şans dayalı bir moddur bu yüzden beceri gerektirmez.
 • Gate Crash: Sürekli olarak boyutları değişen yükselen ve alçalan kapılardan geçerek sona ulaşmanız gerekir.
 • Tip Toe: Sahte karelerden oluşan oyun içerisinde doğru karelere basarak sona ulaşmanız gerekir. Aksi takdirde düşer ve oyunda başarılı olamazsınız.
 • The Whirlygig: Dönen çubuklardan oluşan oyun modudur. Tek yapmanız gereken doğru zamanı kollayıp doğru zamanda harakete geçmektir. Bitiş çizgisine hayatta kalarak ulaşmalısınız.
 • Slime Climb: Bitiş çizgisi çok uzakta değil görüyorsunuz fakat ulaşamıyorsunuz. Koşarken bazı yerlerden çıkan slimeler sona ulaşmanıza engel olur. Slimelerin içerisine düşmek sizi kaybettirir.
 • Fruit Chute: Büyük meyvelerin üzerinize geldiği bir moddur. Bir bant üzerinde koşarak son hayatta kalmaya çalışırken üzerinize gelen meyvelerden kaçmayı unutmayın.
 • Jump Club: Sürekli olarak sabit dönen çubuklardan oluşur. Yükseklik ve boyutları farklı olur. Doğru zamanda zıplayarak hayatta kalabilirsiniz.
 • Roll Out: Dönen halkalardan oluşan modda haraket ederek son oyuncu olarak hayatta kalmaya çalışın.
 • Block Party: Tek yapmanız gereken duvarlardan uzak kalmak platformda olduğunuz sürece hayatta kalabilirsiniz.
 • Perfect Match: Bir görsel hafıza oyunudur. Hangi meyve hangi karede olduğunu gördükten sonra kaybolmasını bekleyin. Karşınıza çıkan meyve şekline göre üzerinden resimleri silinmiş meyve karolarının üstüne bekleyin aksi takdirde karo kaybolacak ve düşeceksiniz. Hayatta kalan son kişi olmalısınız.
 • Tail Tag: Bazı oyuncuların kuyruklu şekilde başlar. Moddaki amaç kuyruğunuzu kaptırmadan hayatta kalmaktır. Rakip oyuncular sizi kovalayarak kuyruğunuzu elinizden almaya çalışacaktır akıl oyunları ile onları atlatarak kuyruğunuzu kaybetmeden oyunu tamamlayın.