Sony’in yeni çıkartmış olduğu oyun konsolu PlayStation 5 için henüz çıkarılabilir parçalarına özel tasarım sunulmadı. Fakat Fransız bir sanatçı bu olayı fırsata çevirerek tasarımını paylaşarak tüm Dünyadaki oyunculara kendini göstermeyi başarabildi.

Kendisini Fransız Pop Art olarak adlandıran Oskunk‘ın yapmış olduğu özgün el tasarımı ile Sony’in yaparak sunacağı tasarımlardan bile daha başarılı iş çıkarttı.

PlayStation 5’in üzerine oyun kollarında bulunan tuşların desenlerini ve örümcek adam şeklini çizen tasarımcı twitter resmi sayfasında yapmış olduğu tasarımı yayınlayarak büyük ilgi çekmeyi başardı.

Sony PlayStation 5’i piyasaya çıkarırken panellerinin takılabilir ve sökülebilir olduğunu belirtmişti. Kullanıcıların çoğu hazır şablon tasarımlar bekler iken twitter kullanıcı adı @Oskunk olan tasarım sanatçısı yapmış olduğu tasarım ile gözleri üzerine çekti. Sony’in hedefi olan seri basım panel tasarımları ile bir pazar oluşturarak geliri arttırmaktı. Fakat bu yapılan tasarım diğer PlayStation 5 kullanıcılarının korkusunun kırılmasını sağlayarak yeni tasarımlar düşünen kişilerin önünü açtı. Gelecek günler içerisinde birbirinden farklı özgün tasarımların ortaya çıkacağından eminiz.