HITMAN oyunlarının gelişiminin arkasındaki kişi IO Interactive, Project 007 isimli yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Oyun James Bond’un üzerinden geliştirilmiş bu İngiliz ajanın kökenlerine inmenizi sağlayacak. Oyunun çıkış tarihi net olarak bilinmiyor.

Dünyada nadir bulunan başarılı oyun geliştiricilerinden birisi olan IO Interactive, Project 007 adlı oyunun üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Tanıtım videosu youtube de yayınlanan bu oyun tüm Dünyanın tanıdığı İngiliz ajan James Bond’u ele almaktadır. Oyun ile ilgili çok fazla bilgi ve detay verilmemesine rağmen yayınlanan Trailer de ve ana karakterin James Bond olması ile beraber gerilim ve aksiyon oyunu olacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Yakından takibe alacağımız oyun ile ilgili gelecek tüm yenilikler ve açıklamalar hakkında bilgi sahibi olacağız. James Bond’un filmlerinden aşina olduğumuz sahne olan “Silahin içinden verilen görüş açısı” ile oyunun bir James Bond oyunu olduğunu ve karakterinde ona göre şekillendirileceğini söyleyebiliriz. Üstelik silah değişikliği de süreklilik gösteren bir oyun olabileceği aklımıza geliyor.

Oyunun resmi web sitesini ziyaret ettiğimiz zaman web sitede yapılan bir açıklama çevirildiği zaman şu şekli alıyor ;

“Tamamen orijinal bir Bond hikayesine sahip olacak oyuncular, James Bond köken hikayesinde 00 statüsünü kazanmak için dünyanın en çok sevilen gizli ajanın yerine geçecekler”