En popüler strateji oyunu olan League of Legends yene gelecek olan 10.24 sürümü ile ilgili değişen ek ayarlamalar ile yayınlandı.  Yeni sürüm ile gelen en iyi özelliklerden birisi oyunu terk eden veya oyunu feedleyerek maçı satan kişilere karşı daha güçlü bir davranış cezalandırması ile dize getiriyor. Oyunda bulunan Amumu, Hecarim, Kayle, Samira, Tryndamere, Varus, Yasuo ve Yone kahramanlarının da düzenlemeler yapılarak güç dengelemeleri getirildi.

League of Legends 10.24 yama notları yayınlandı

Riot Games almış olduğu feedbackler ile birlikte mağazada bulunan ürünlerin karmaşasını azaltmak ve daha kolay seçim yapabilmek için ayırt edici renk ve şekiller getiriliyor. Yeni gelecek sürüm ile bu tarz değişiklikler yaparken yeni oyuncuların da eski oyuncularında adaptasyonu hakkında daha kolay olmasını hedefliyorlar.

Güncelleme Gelen Kahramanlar

Amumu: W skili ile verilen hasarın zamanla içerisinde süreklilik gösteren hasarı azaltıldı (Nerf)

Hecarim: Pasifinde bulunan ekstra haraket hızı ile verile ekstra hasar düşüş yaşadı.. E skilinin ilave hareket hızı yeteneği geliştirdikçe gelişimi azaltıldı ve hatası giderildi. (Nerf)

Kalista: Q skilinin Ciğerini Sök aktarmasını etkileyen hata giderildi. E skilinde bulunan hasardaki değişikliği etkileyen hata giderildi. (Nerf)

Kayle: Kahramanın pasifinde bulunan ek saldırı hızı azaltıldı. (Nerf)

Samira: Kahramının pasifin bulunan yakın dövüş saldırılarına ek saldırı sağlayan özelliğindeki oran azaltıldı. Stanlanılan rakiplerin üstüne  atılma menzili kısaltıldı. (Nerf)

Tryndamere: Q skilinin ekstra hasar gücü yükseltildi. %1 Eksik Can başına sağladığı ilave saldırı gücü arttı. (Buff)

Varus: Q’nun Maraz yükü patlamasının bekleme süresinde azalması kalktı; Q ile patlatılan Maraz etkilerinin verdiği hasar artık Varus’un güç toplama süresine bağlı olarak artıyor (en fazla %50); Q artık tamamen güç topladığında kritik vuruş metni gösteriliyor. W’nun ilave hasarı azaldı; rakip şampiyonların ve destansı canavarların üstündeki Maraz yüklerini patlatmak artık tüm temel yeteneklerin bekleme sürelerini Maraz yükü başına, azami bekleme sürelerinin %12’sine eşdeğer miktarda azaltıyor. R artık Varus’u kullanım başlangıcında hedeflenen yöne doğru çeviriyor; atış hızı azaldı. (Buff)

Yasuo: Pasifinin kritik vuruş ihtimali katlaması artık Guinsoo’nun Hiddeti’nin isabet etkisi hesaplamalarından sonra gerçekleşiyor. (Düzenleme)

Yone: Pasifinin kritik vuruş ihtimali katlaması artık Guinsoo’nun Hiddeti’nin isabet etkisi hesaplamalarından sonra gerçekleşiyor. (Düzenleme)