2020 League of Legends Rank Sezonu Ne Zaman Bitiyor

2020 Yılının bitmesine az kalması ile beraber League Of Legends elo sistemi sıfırlanma zamanıda geliyor. Bunun en büyük destekleyen habercisi ise dünya şampiyonasıdır.

Her oyunda olduğu gibi her geçen zaman içerisinde farklı metaların yer aldığını gördük bu alışılmışlık lol üzerinde de gözlemlendi. Özellikle yeni şampiyonlar oyuna geldiği sürece metalarında değiştiğini ve oyunun dengesiyle oynadığını gördük.  2020 yılının başlangıcından bu yana Aphelios, Sett, Lillia, Yone ve Senna’nın oyun metasında büyük rol oynadığını gördük. Her heronun oyuna yeni geldiği zaman zarfında olduğu gibi bu şampiyonlarında ilk dönemler oyuna büyük ölçüde hükmettiler.

2021 sezonuna ait bir değişiklik ise kümeler arası dereceli serilerinin kalkmasıdır. Bu değişiklik hem esnek hem de tekli derecelide geçerli olacak. 2020 Sezonundan itibaren dereceli sistem iyileştirmesi ile ilgili başlanılan çalışmalar 2021 sezonunda da duraklamasız devam edilecek. Lig puanı kazanma ve kaybet ile ilgili geliştirilmiş algoritmalar sağlanacak. Örneğin sizin iyi oynamış olduğunuz bir oyunda takım arkadaşlarınızın performansı düşük olduğundan dolayı maçı kaybederseniz daha az puan kaybı yaşacaksınız.

Riot Games’in aldığı bir tedbir ile 2021 sezonuna ilk olarak dereceli maç giremeyecek öncelikle sizi sıralı seçim oynamaya zorlayacak. Bu yapılan işlem doğrultusunda smurf oyuncuların önüne bir nebze olsada geçilmesi düşünülüyor.

Henüz kesin bir bilgi olmamasına rağmen geçtğimiz sezonlardan yola çıkarak 2020 Kasım ayının son haftası civarında sezonun kapatılarak yeni sezona geçileceği düşünülüyor. Eğer Riot Games yeni sezon ile ilgili bir açıklama yaparsa web sitemiz üzerinden kesin bir bilgi ile sizlerin daha net bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.