League of Legends, Sezon öncesi gelecek yenilikler ve itemlerin yeni simgeleri belli oldu

Riot Games, LOL de yapacağı yenilikleri ve değişiklikleri oyun severleri ile paylaştı. League of Legends’ a gelen 10.23 sürümü ile oyunun gidişatı ve yönü tamamen değişti. Riot Games yaptığı açıklamanın sonuna yapmış oldukları güncellemenin gidiş yönünden gayet memnun olduğunu belirtti.

Sezon Öncesi Yeni Sezon İçin Yapılacak Ek Çalışmalar

  • Aksaklıklar beklediğimiz gibi – Böylesine büyük değişiklikler getirdiğimiz için ilk birkaç haftada bir sürü ayarlama yapmamız gerekeceğini biliyorduk. Şimdilik durum aşağı yukarı beklediğimiz gibi. Eşyalar, rünler ve şampiyonlara pek çok denge değişikliği getirmemiz gerek. Ayarlamaları olabildiğince çabuk tamamlamaya çalışıyoruz. Şimdiden 2 denge düzenlemesi getirdik ve yalnızca ilk iki hafta boyunca büyük bir yama üstünde çalıştık.
  •  Eşyalar çok fazla anlık hasar veriyor – Yama çıktığından beri takip ettiğimiz ve azaltmayı hedeflediğimiz bir şey de eşya tetiklenmelerinin ve aktiflerinin verdiği anlık hasar. Eşyaların verdiği hasar genelde makul ölçüde güvenilir olduğu için onları fazla güçlendirmek ve şampiyonların yetenek setlerinin sunduğu karşı oyun imkânlarını etkisiz hale getirmek istemiyoruz.
  • Çeşitlilik genel olarak iyi durumda – Çoğu şampiyonun epey çeşitli eşya seçeneklerine sahip olduğunu görüyoruz ve önümüzdeki yamalarda bu çeşitliliği daha da arttırmayı planlıyoruz. Oyuncular genelde en sevdikleri dizilimlere yönelme eğilimindeler; fakat eşyaları oyunun durumuna göre seçerseniz, rakibinize karşı büyük bir avantaj kazanabilirsiniz. Kaçırdıysanız, eşya seçeneği çeşitliliği alanındaki hedeflerimizi kısa süre önce paylaştığımız Eşya Dengeleme Sistemi yazımızda bulabilirsiniz. Şampiyonların tümünde bu hedeflere ulaşabileceğimizi düşünmüyoruz tabii ama çoğunda başarılı olmak istiyoruz.
  • Kartopu etkisi – İlk belirtiler şaşırtıcı şekilde kartopu etkisinin Sezon Öncesi Dönem’de 10.22 Yaması’na kıyasla biraz azaldığını gösteriyor. Kartopu etkileri, genelde oyuncular yeni sistemleri öğrenirken oyunlardaki büyük beceri düzeyi farklarından ötürü artar. Şimdilik herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz, çünkü kartopu etkisi biraz azalsa da hâlâ ideal seviyelerde.

Değişen Dükkan ve Eşya Simgeleri

Yeni görünümlere sahip itemler oldukça hoş görünüyor fakat eski oyuncular olarak tabikide oyuncuların bu simgelere alışması zaman alacak gibi görünüyor. Yinede daha fazla özellik düzenlemelerine ihtiyacı olduğu her oyuncu tarafından belirgin bir şekilde görünüyor.

  • Simge Netliği – Önümüzdeki birkaç yamada yeni eşya simgelerinin netliğini arttırmak için (özellikle de küçük boyutlarda) birden fazla iyileştirme yapacağız. Bunlardan en önemlilerinden biri arka plan unsurlarının yoğunluğunu ve ayrıntılarını azaltmak ve eşyanın siluetinin netleşmesi için ön plan ile arka plan arasında güçlü bir kontrast farkı olmasını sağlamak.
  • Simge Benzerliği – Üstünde çalıştığımız bir simge iyileştirmesi de birbirine fazla benzeyen ve kafa karışıklığına yol açan eşyaların aralarındaki farkı belirginleştirmek. Büyü Hırsızının Marifeti ve Dolukılıcı, birbirinden daha kolay anlaşılmaları için renk ve siluet değişiklikleri yapmak istediğimiz eşyalardan ikisi
  • Simgelerin İşlenmesi -Yalnızca görsel kalite ve çizim stili açısından, birkaç simgenin işlenmesini iyileştirerek onları standartlara uygun hale getireceğiz. Böylece artık plastikmiş gibi değil, kuvvetli fantastik silahlar gibi duracaklar.
  • Dükkân Boyutu – Her oyuncunun kendi tercihine göre dükkân penceresini büyütüp küçültebilmesi için çalışıyoruz. Bu özellik önümüzdeki yamalardan birinde gelecek. Uzun vadede tüm eşyalar görünümünde eşya simgelerinin boyutlarını ayarlamak gibi, daha ayrıntılı boyutlandırma seçenekleri eklemek istiyoruz.
  • Hızlı Erişim Panelini Sabitleme – Şu anda üstünde çalıştığımız ve birçok oyuncunun talep ettiği bir şey de hızlı erişim panellerini açık bir şekilde (çizmeler, iksirler ve çanta) ekrana sabitleme özelliği.