Riot Games League of Legends’ın alacağı güncelleme paketini duyurdu. 10.24 Yaması ile beraber oyunun dengeleri yerine oturtulması planlanılıyor. Güncelleme ile gelmesi planlanılan güç dengelemesine değinen Mark Yetter, karakter ve itemlerin değişiklikleri ile beraber nasıl bir yol izleneceğini açıkladı.,

LoL Yeni Sürümde Güç Dengelemesini  Ele Alacak

Dünyada en popüler ve en çok oynan MOBA oyunu olan League of Legends’ın yeni sürümü ile güç dengelemesi alacağı duyuruldu. Oyunda çok arka plana atılan herolar ve itemlerin olması yüzünden kullanılırlığı düşmesi ile beraber birçok karaktere ve iteme yeni özellikler eklenip çıkartılarak meta ya sokulması planlanılıyor.

 

Mark Yetter‘in kişisel twitteri üzerinden yaptığı açıklama ile oyunda bulunan dengeyi ele almayı hedeflediklerini belirtti. Yeni gelecek sürüm ile birçok item ve karakter güçlenirken aynı şekilde birçok item ve karakter ise güç düşüşüne uğrayacak. Bu sayede oyunda bulunan tüm karakter ve itemlerin kullanılmasını zorlanmış olunacak.

LoL Hangi Karakter ve İtemler Güçlenirken Hangileri Güçsüzleştirilecek ?

Mark Yetter’in twitter üzerinde yaptığı açıklamaya göre sadece bir karakter güçlendirilecek. Bu karakter ise savaşçı rolünde olan . Oynanması orta zorlukta olarak gösterilen fakat oyuncuların hepsinin bildiği gibi aslında çok kolay. Yeni gelece 10.24 sürümü ile bu kadar kolay bir hero güçlendirilerek sunulacağı için herkesin bu heroyu alacağını düşünüyoruz.  Bu arada yapılan açıklamanın içerisinde belirtilen diğer bir güncelleme notu ise Samira ve Hecarim‘in gücünün düşürüleceği oldu.