En Zevkli Bulmaca Oyunları Hangisi

portal 2Eğer bulmaca oyunlarını seviyorsanız doğru makaleyi okuduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bulmaca çözmeyi ve oyun içerisindeki gizemleri bularak ilerlemeyi seviyormusunuz ? Sizler için derlediğimiz oyunlar ile hiç geçirmediğiniz kadar eğleneceksiniz. Sizler için derlediğimiz oyunlar sadece Bilgisayarda değil PS4 ve XBox One üzerinden de oynayabileceksiniz. Beyninizi yakacak sınırları zorlayacak birbirinden zevkli oyunlar mevcut fakat her biri bu kadar eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamayabilir. PC oyuncuları için Epic Games Store ve Steam ve benzeri aracılar tarafından yayınlanan birbirinden hoş oyun varken sizin için derlediğimiz oyunları neden oynamak isteyesiniz ?

Dünya üzerinde olumlu etki görmüş ve kendi görüşümüzü de kattığımız oyun seçimlerinde sıkılmamanız için can sıkmayan eğlenceli oyunları derledik ;

  • Puyo Puyo Tetris
  • Samorost 3
  • Antichamber

Puyo Puyo Tetris

Puyo Puyo Tetris2014 çıkışlı olan bu oyun çoğu oyun severler tarafından bilinmemektedir. Sega tarafından geliştirilen bu oyun atari zamanımızdaki günlere birnevi döndürüyor bizleri. Oyun Tetris ve Puyo Puyo oyunlarının birleşimi ile ortaya çıkan bir eserdir. İki oyunu tek bir sistemde toplayarak eğlenceli ve bir o kadar da zor bir oyundur. Tetris oyunları olarak en yayın olan oyunlar arasında otoritesini koruyor.

 

 

Samorost 3

2016 yılında çıkmış olan “Amanita Design” tarafından geliştirilip sunuma çıkarılan bir oyundur. Oyunun ana karakteri beyaz pijamalı uzaylı cücesidir. Kolay anlatım şekli ile oyun içerisinde sizi yönlendirdiği gizemli maceralara yelken açarken bulmacalar çözmeniz gerekecektir. Eğlenceli ve sinir bozmayan bir oyun olduğu için listemizde yer almaktadır.

 

 

Antichamber

2013 Yılında oyun piyasasına giriş yapan oyun “Demruth” tarafından tasarlanıp geliştirilmektedir. Oyun bilgisayar üzerinde oynanabilirliği ile bilgisayarın ekstra olarak kattığı kolay kullanımından faydalanarak eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Diğer bulmaca oyunlarından farklı olması ile standart monotonlaşmış bulmaca oyunlarından farklı olduğu için sizi içine sürükleyen bir oyundur. Oyun birincil bakış açısı ile oynanan oyun içerisinde farklı resim ve tavsiyeler ile sizi yönlendiren bir oyundur. Oyunun en iyi yanı ise ne başlangıç nede sonu yoktur. Oyun tamamen sonsuzluğa açık bulmaca diyarından oluşmaktadır. Diğer oyunların aksine görünümü ve tasarımı çok basit olup kendisini adeta bağımlılık derecesinde oynamaya zorlayan nadir oyunlardandır.