Mobil oyun severleri istisnasız telefonunda bulunan oyun Pubg Mobil hilelere karşı gelmeye çalışıyor. Uzun zamandır oyunda bulunan hileler yüzünden çoğu kişi oyunu bırakmak zorunda kalmıştı. Fakat Pubg Mobil hile avcıları yeni bir operasyon ile sürekli olarak hile kullananları takip etmeye başladı. Yapılan açıklamaya göre birçok hilenin Fixlenmesinin yanı sıra kaynağı bulunamayan hilelerin direkt olarak kişisel ban kontrollerini yapıyorlar.

Pubg Mobil Hile Kullananlar Banlanıyor

Pubg mobilden hile kullananlara operasyon

Hile ile mücadelelerine devam eden geliştiriciler ekip geçtiğimiz zamanlarda yani 30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında yaptıkları hile denetlemesi ve çalışmaları sıkılaştırmanın sonucunda 1.638.088 hileciyi oyundan yasaklayarak oyun ile olan bağlantılarını kopardı. Banlanan hesapların büyük bir oranda kullandığı hile ise aim destek oldu. Bu hile sayesinde otomatik nişan alarak hiçbir çaba göstermeden karşısındaki kişinin ölmesini sağlayabiliyorlardı. Hile yüzünden banlanan kişilerin kullandığı ikinci sırada bulunan ise Wallhack (Duvar arkasını görme hilesi) ve son olarak hız hilesi kullananlar olarak liste devam ediyor.

Hile kullanan kişilerin büyük çoğunluğu ise bronz rütbesinde bulunan kişilerden oluşmaktadır. Bronz kademesini ise Elmas ve Platin rütbeleri takip ederken en az hilenin kullanıldığı rütbe ise yüzde 1’lik oran ile Fatih rütbesi oldu.