Uzun süredir hileler ile çalışan PUBG Mobil sadece bu hafta kaç kişiyi oyundan uzaklaştırdığını duyurdu.

pubg den bu hafta kaç kişi banlandı.

2016 Yılından bu yana popülerliğini koruyan PUBG Mobil hileler ile büyük sorunlar yaşadığı dönemler geçirdi. Hileler yüzünden oyunu bırakan milyonlarca insan oldu. Oyunun geliştiricilerinin son zamanlarda azimli çalışması ile günümüzde sürekli olarak hileler fixlenirken hile kullandığı tespit edilen kişilerde anında oyundan banlanıyor.

PUBG Mobil’in resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı bilgilere göre 20-26 Kasım arasında toplam 1.607.120 kişi oyundan yasaklanarak oyunun her geçen gün daha temiz olacağını bildiriyorlar. Toplam 2 aydır süren anti hile çalışmaları ile başarılı olan PUBGM ban dalgaları atarak hile kullanan kişileri oyundan yasaklıyor. Yapılan yasaklamalar ile ve oyunun sürekli takibi ile temiz bir oyun olması ile oyunu bırakan çoğu oyuncu oyuna geri dönüş yaptıklarını belirtti. Bariz bir şekilde görünüyor ki oyunlarda artık hile gelme olasılığı oldukça düşmüştür.

PUBG Mobil resmi twitter hesabı yapılan açıklamaya göre hile kullanımı sıralanmıştır. Yasaklanan hilelerin ilk çoğunluğu Röntgen (Wallhack-Duvar Arkasından Görme) hilesi oluyor. İkinci olarak kullanılan en çok hile otomatik nişan olurken üçüncü sırada ise alan hasarının değiştirilmesi oluyor.