Hileli PUBG yayını yapan popüler bir yayıncı canlı yayında oyun yöneticileri tarafından banlandı. Twitch platformunda sürekli olarak hile ile canlı yayın yapmasıyla tanınan kişi PUBG den kalıcı olarak yasaklandı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da daha çok bilinen adıyla PUBG, 2017 tarihinden bu yana yapmış olduğu yenilik ve hilelere karşı olan koruması ile oyuncuları her zaman kendi tarafına çekmiş ve kaybetmemiştir. Fakat son zamanlarda artan hile yüzünden çoğu kişi oyundan soğuyor. PUBG oyununda bulunan hile koruma sistemi sayesinde yasaklanan bilgisayardan tekrar oyuna giriş yapmanız mümkün değildir (bilgisayardan gerekli techizatlar değiştirilmediği sürece).

Çıktığı yıldan bu yana hileler ile kesintisiz mücadele eden bu oyunda tespit edilemeyen bazı hilelerde bulunuyor. Aynı anda bu hileleri kullanarak diğer oyuncuları oyundan soğutan birçok oyuncu bulunuyor.

PUBG Oyun Yayıncısı Canlı Yayında Banlandı

Popüler bir yayıncı olan PUBG oyuncusu sürekli olarak Twitch üzerinden hileli PUBG yayını yaparken banlandı. Canlı yayın yapmaya devam ederken karşısına gelen “Kısıtlanmış Hesap – Hile kullanımı nedeniyle oturumunuz sonlandırılacak” bildirimi sonrası oyundan kalıcı olarak uzaklaştırıldı.

‘vesprine’ kullanıcı ismine sahip hile kullanan canlı yayıncı sorunsuz olarak yayına devam ederken oyun topluluk yöneticilerinden birisi olan PUBG_Hawkinz kullanıcı isimli kişi tarafından hile kullandığı tespit edilerek kalıcı bilgisayar yasaklamasına uygun gördü. Topluluk yöneticisinin yaptığı haraketi doğru bulan izleyiciler Reddit üzerinden post açarak yayıncıya “ezik” tabiri ile hitap ederken topluluk yöneticisinin yaptığı anlık banlamayı takdir ettiler.