Red Dead Online oyununun %75 lik indirimi ile Türkiyede kaç TL ye satılacağı açıklandı.

Red Dead Online ne kadara alınabilir?

19 Şubat 2021 Tarihine kadar indirimli olarak satılması planlanılan Red Dead Online belirtilen tarih sonrasında normal fiyatı ile satışa sunulacağı açıklandı.

Rockstar Games almış olduğu olumsuz eleştiril ve geri dönüşler ile oyun içi büyük güncelleme ile Red Dead Redemption 2 oyununu online ve hikaye modu şeklinde 2 kategoride farklı fiyatlar ile satışa çıkardığını duyurmuştu.

Bilgisayar oyuncularını üzen Red Dead Redemption 2 yapmış olduğu başarısız bilgisayar optimizasyonları sebebi ile büyük tepki almıştı. Aldığı tepkiler üzerine çalışmalar yapan Rockstar Games son çare olarak online ve hikaye modu şeklinde oyunu iki farklı kategoriye böldü. Oyun uzun süre indirimli olarak satılacağını duyururken yüzde 75 lik büyük bir indirim alacağını duyurması ile tüm oyun severleri mutlu etmeyi başardı.

Yüzde 75 indirimi ile satışta olan platformlarda ortalama fiyatı olarak 39 TL görünmektedir. Normal satış fiyatı 159TL olan Red Dead Online gönülleri alan indirimi ile sadece 39 TL olarak satılıyor. GTA yapımcılarının yapmış olduğu bu oyun bilgisayar oyuncuları için satın alınan uygulama veya site farketmeksizin sadece Rockstar Games Launcher aracılığı ile oynanabiliyor.

Oyun iki kategoride sunulmuş olmasına rağmen tek paketi satın aldığınızda oyunun tamamını indirmeniz gerekiyor. Sistem gereksinimlerinde ve gereken disk alanında hiçbir değişiklik görünmüyor. Steam üzerinde %82 şeklinde “Oldukça Olumlu” etiketini alan bu oyun görünüşe göre oynandıkça daha zevkli hale geliyor. Bilgisayar oyuncuları için HDR görüntü kalitesi ile 4K ve üzeri görüntü kalitelerinde enfes bir görüntü sağlamasının yanı sıra akıcılığı ve oyunun verdiği zevk ile vazgeçilemez hale geliyor. Yurtdışı üzerinde indirimli hali 5 Dolar indirimsiz hali ise 20 Dolar olarak görünen oyun Türkiye için özel bir fiyatlandırma yapmayı tercih etmemiş gibi görünüyor. Para birimindeki dalgalanmalar yüzünden bazı zamanlar fiyatının değiştirilebileceği konusunda kesin bir bilgiye sahip olamıyoruz.

Online olarak oynamaktan zevk aldığınız oyunu gerekli ödemeler karşılığında hikaye bazlı oyun içinde kullanabilir bir hale getirebiliyorsunuz. Dilediğiniz zaman online dilediğiniz zaman sadece hikaye modu ile oyundaki hikayenin aksiyonunu da yaşayabiliyorsunuz.