Sangal Esports Başladığı Sezona 3 Galibiyet Ile Başladı

Türkiye’yi Counter Strike Global Offensive’ de temsil eden Sangal takımı bu sezondaki katılmış olduğu 4 maçın 3’ünü galibiyet alarak sonlandırdı. Popülaritesi artan Sangal Ömer “imoRR” Karataş’ın gelmesi ile daha fazla popülarite kazanmıştır. İzleyici kitlesi olarak Türkiye’yi temsil etmesinin yanı sıra Türk ve popüler oyuncuların olması ile beraber oynanılan maçların izlenme sayısı diğer maçlara göre daha yüksek olduğu görüldü.

Taraftar kitlesinin çoğalması ile güç alan Sangal Esports‘un ESEA Advanced League‘da bambaşka bir sezon bekliyor. Belkide bu sezon Sangal Esports’un sezonu olacak ve Türkiyeyi daha iyi şekilde temsil edebileceği yerlere gelecektir. Movistar Riders da gösterdiği başarılardan sonra KPI Gaming ile ilgili yaşamasına rağmen güzel bir başlangıç sergiledi.

Ligde çıktığı son maçta oynadığı map trainde büyük zaman sonra güzel bir maç sergiledi. Train map’inde kötü bir geçmişe sahip olan Engin “MAJ3R” Küpeli liderliğindeki ekip, exCyberwolves ile yaptığı maçta 16-12 sonuç ile galibiyet serisini başlattı. 24 Eylül 2020 de coREA takımı ile karşılaştıkları maçta  Ekrem “l0gicman” Aydın ve arkadaşları, yine Train haritasında oynadıkları maçı 16-9 sonuç ile tamamladı. Son galibiyetlere bakıldığı zaman şunu söyleyebiliriz ki Sangal Esports şeytanı bacağından kırdı ve kendini geliştirerek ilerlemeye devam ediyor.