Oyun içi ticaretinin istisnasız en çok dönüşünün sağlandığı yer steamdır. Steam üzerinde oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Steam’den nasıl para kazanılır ? sorusunu aşşağıda belirteceğimiz maddeler doğrultusunda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun oynayarak vakit geçirmeyi seviyor ve bu hobinizin size bir getirisi olmasını istiyorsanız oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

Oyun İçi Öğeler Toplayın

Oyun içerisinde bulunan değerli itemlerin çıkması için oynamaya devam edin. CS:GO gibi bir oyunda bulunan envater ticaret kavramı ile para kazanmanız mümkün. Oynadığınız süre zarfı içerisinde oyunun sizlere ücretsiz olarak vereceği silahlar ve kasaları market üzerinde satabilir ve oyundan para kazanabilirsiniz. Örneğin CS:GO oyununda 128 tick serverleri size sunan Faceit ile oynadığınız kadar para kazanmanız mümkün. Oyun içerisinde başarılı olmanız sonucunda Faceit ücretsiz skin alabilir ve sahip olduğunuz skinleri nakite çevirebilirsiniz.

Skin ve Kartları Doğru Zamanda Satın

Oyun içerisinde edinmiş olduğunuz skin ve kartları doğru zamanda satmanız çok önemlidir. Bir üründen 10 tane varsa değerlidir 1000 tane varsa daha az değerlidir. Steam lwl yükseltmek için oyun kartlarını birleştirerek rozet elde etmeniz gerekmektedir. Çoğu oyuncu steam üzerinde lwl kasmak için ucuz kartlara başvurur fakat bir zaman sonra malesef ucuz kartların sonu geldiği için değerli kartlara yönelir. Aynı işlem skinler içinde geçerlidir. Anlık olarak steam pazarda bir skin az bulunuyor ise piyasasını siz dahi belirleyebilirsiniz. Piyasanın düşüş anlarında bir skin veya kartı satmak isterseniz normal zamanlarda veya daha pahalı olacağı zaman içerisinde satacağınızdan ucuz fiyata satmanız gerekecektir. Tabikide oyunların popüler olduğu zamanlar ve oynanma sayısının yükselişe geçtiği viral zamanlar oluyor. Eğer düşük oyunculu bir oyun içerisinde ucuza almış olduğunuz ürünleri oyuncu sayısının yükselişe geçtiği zaman içerisinde satarsanız %100 e kadar kar etme ihtimaliniz olabilir.

Satın Alma Sipariş Özelliğini Kullanın

Alacağınız bir skin veya kartı satın alma sipariş özelliğini kullanarak fiyatından ucuza satın alabilirsiniz. 100 tl lik bir ürüne 80 tl sipariş vererek satın alma sonucunda 20 TL gibi bir kar etmiş olursunuz. Üstelik bu şekilde skin veya kartları biriktirerek piyasa fiyat yükseltmesini yapabilir ve 100 tl lik olan ürünü 120 tl ye kadar yükseltebilirsiniz. Bu yapılan işlemlerin sonucunda 80 TL ye alınan ürün 120 TL ye satılarak ürün başına 40 TL kar elde edebilirsiniz. Steam’den para kazanma taktikleri ile bu yöntemler ile gelir elde edebilirsiniz.

Tabikide belirtilen yollar %100 lük bir şekilde başarı getiremez. Hiçbir kazanç risksiz gerçekleşmez fakat ticareti hızlı dönen bir oyun içerisinde (örneğin CS:GO) al sat yaparak çok büyük gelirler elde eden insanlarda bulunuyor.