Phasmophobia Steam İçerisinde En Çok Satanlar Listesinde 2. Sırada !

Phasmophobia, Steam üzerinde Among Us’tan sonra en çok satan ikinci oyundur. Oyunun VR moduda mevcuttur. Phasmophobia oyununun yapımcısı tek bir kişi olup Kinetic Games’tir. Oyunun son zamanlarda bu kadar yayılmasının sebebi Twitch yayıncılarının  çoğunun bu oyunu oynamasıdır.Oyun Steam üzerinde 23 TL gibi bir fiyattan satılmaktadır.

Oyun hakkında, Phasmophobia sizin ve paranormal araştırmacılardan oluşan üyelerin paranormal olaylarla dolu terkedilmiş yerlere girip fazlasıyla kanıt toplayabileceğiniz 4 kişilik bir kooperatif korku oyunudur. Oyunda hayaletler ile konuşarak iletişim kurmanız mümkün. Hayaletlerin kanıtlarını bularak hayaletin türünü belirlemeye çalıştığımız bir korku oyunudur.

Oyunda 12 adet hayalet bulunmakta :

-Spirit
-Revenant
-Wraith
-Phantom
-Poltergeist
-Banshee
-Jinn
-Mare
-Shade
-Demon
-Yurei
-Oni

Oyun içerisinde geçen hayalet açıklamaları şu şekildedir.

Spirit :

Ruh, Phasmophobia’daki en yaygın hayalet türüdür. Oyuncular, açıklanamayan ölümlülerin olduğu yerde ruhu bulmalıdır. Ruhun gücünü dindirebilen tek şey leke çubuklarıdır. Hayalet Yazısı, Ruh Kutusu, Parmakizi bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Revenant :

Bir kurbanı avlarken hızlıdır,fazlasıyla hızlıdır. Avını avlarken bir anda hız kazanan güçlü bir hayalet. Bir Revenant’tan saklanmak onu çok yavaş hareket ettirir. Parmakizi, Hayalet Yazısı, EMF Level 5 bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Wraith :

Wraithler  ses çıkartmazlar. Wraithler duvarların içerisinden geçebilir. Wraithler tuzları hiç sevmezler. Dondurucu Soğuklar, Parmakizi, Ruh Kutusu bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Phantom :

Phantomlar akıl sağlınızı önemli ölçüde düşürecektir.Ruh bir Oujia Kurulu tarafından çağırılan, yakındakilere korku aşılayan canlılardır. Phantomların kamerayla fotoğrafını çekme onu geçici olarak durduracaktır. Hayalet Küresi, Dondurucu Soğuklar, EMF Level 5 bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Poltergeist :

Poltergeistler farklı nesneleri aynı anda fırlatabilir. Poltergeistler boş bir odada neredeyse zararsızdır. Parmakizi, Ruh Kutusu, Hayalet Küresi bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Banshee :

Bansheeler her seferinde tek bir oyuncuyu hedefler. Bireysel olarak seçtiği avının takipçisi olacaktır. Bansheeler haçlardan korkarlar. Parmakizi, Dondurucu Soğuklar, EMF Level 5 bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Jinn :

Jinn, oyunculara uzakken fazlasıyla hızlıdır. Jinnlerin yetenek kullanmasını güç kaynağını kapatarak engelleyebilirsiniz. Hayalet Küresi, EMF Level 5, Ruh Kutusu bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Mare :

Karanlıkta çok güçlüdür. Işıkları açmak Mareleri zayıflatacaktır. Ruh Kutusu, Hayalet Küresi, Dondurucu Soğuklar bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Shade :

Shade, çok utangaçtır. Yakınında birden fazla oyuncu varsa avlanamaz. EMF Level 5, Hayalet Küresi, Hayalet Yazısı bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Demon :

En fazla saldıran hayalet türüdür. Ouija tahtasından sorulan sorulara cevap verir. Demonlara iyi sorular sormak oyuncuların akıl sağlığını düşürmeyecektir. Ruh Kutusu, Hayalet Yazısı, Dondurucu Soğuklar bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Yurei :

Oyuncunun akıl sağlını fazlasıyla etkiler. Yureilerin etrafta dolaşmasını engellemek için bulunduğu odayı lekeleyin. Hayalet Küresi, Hayalet Yazısı, Dondurucu Soğuklar bu hayalet türünün kanıtlarıdır.

Oni :

Oyuncular kendisine yakınken daha saldırgandır. Nesneleri hızlı bir şekilde hareket ettirebilir. Aktif oyuncular Oni’yi bulmayı kolaylaştıracaktır. EMF Level 5, Ruh Kutusu, Hayalet Yazısı bu hayalet türünün kanıtlarıdır.