BIG @XANTAREScsgo ile Flashpoint’te Playoff’lara kaldı!


Flashpoint‘in iddiali takımların birisi olan BIG, B grup finallerinde MIBR ile yaptığı karşılaşmadan galip çıkarak Playoff’lara katılmaya hak kazandı!

BO3 formatında oynanan final maçının ilki MIBR’in seçimi ile Nuke haritasında geçerken ilk yarı 10-5 BIG takımı kazanıyordu. MIBR taraf değişikliği sonrasında maçı sonucunu 13-11’e kadar getirirken maçın sonucunu BIG takımı kazanç ile sonlandırdı.

İkinci maç ise BIG takımının seçimi ile Dust2 haritasında gerçekleşti. Fakat Alman takımı BIG’in beklediği şekilde gerçekleşmedi sonuçlar. İlk yarı 13-2 MIBR üstünlük kurarken, BIG takımı ikinci yarı 8 ard arda galibiyet ile devam ederken tekrar MIBR ipleri eline aldı ve maç 16-10 olarak MIBR takımının kazanması ile sonuçlandı.

Son maç ise Vertigo haritasında çok dalgalı şekilde seyir gösterdi. Vertigo haritasında gerçekleşen maç tüm seyircilerin nefesini keserken adeta CS:GO severler için seyir şöleni oluşturdu. Maçın ilk yarısı 9-6 MIBR önde götürürken  maç sonucu büyük ataklar sonucu BIG 16-14 maç sonucu ile maçı noktaladı.

Birinci ve ikinci maçta kendisini gösteremeyen Alman takımının Türk oyuncusu İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş Vertigo haritasında 31 frag ile adete maçı sırtlanarak takımına zaferi kaçınılmaz hale getirdi. Alman ekibinin Playoff’larda eşleşeceği ekip, gün içerisinde tamamlanan maçların ardından belli olacak.