Ubisoft’un yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla, Norveç’te yaptığı bir hata yüzünden gündem oldu. Ubisoft Connect ile oyun oynamak isteyen bazı oyuncular şanslarını doğru zaman ve doğru yerde olmakla kullanarak Assassin’s Creed Valhalla’nın %91 indirim ile satıldığını gördüler. Tüm oyuncular bunun Ubisoft’un yapmış olduğu bir hata olduğunu düşünürken resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklamada bulundular.

Assassin's Creed Valhalla indirim

Aktif Reddit kullanıcıların birisi “Ubisoft Connect” uygulaması üzerinden ismi geçen oyunun listelendiğini gördü. Fakat işin içinde bulunan gariplik ise Assassin’s Creed Valhalla %91 indirimli satılıyor olmasıydı. Norveç üzerinde satışa sunulan oyunun normal fiyatı 1.199 krona (133 dolar)  olması gerekirken yapılan hata yüzünden %91 indirim sayesinde 109,99 krona (12 dolar) satışta olduğu görüldü.

Bu oyunun “Ubisoft Connect” uygulamasına özel indirim yapılacağı açıklanmaması ile kullanıcıların kafasında bir hata olduğu belirdi. Bariz bir şekilde bu bir hatayı ve bunu tespit şirket kısa süre içerisinde fiyatı tekrar 1.199 krona (133 dolar) olarak düzenledi.

Bu hata ile 109,99 krona (12 dolar) ile oyuna sahip olan kişiler bir sorun ile karşılaşmadıklarını ve aldıkları fiyat üzerinden oyuna olan aboneliklerinin devam ettiğini belirttiler. Bu sayede diğer satın alan kişilerden Yüzde 91 ucuza Assassin’s Creed Valhalla alarak oyun listelerine yeni bir isim daha eklediler.